Kandydatki na Miss z pomocą Hospicjum w Wilnie

Finalistki Miss Ziemi Łomżyńskiej, co roku, organizują zbiórkę produktów spożywczych oraz chemicznych dla osób ubogich oraz potrzebujących. Akcja „Zostań moim Świętym Mikołajem”, którą dotychczas przeprowadzały w Galerii Veneda, w tym roku będzie miała nieco inną formę.

– Wraz z Sebastianem Jaworowskim, współwłaścicielem szkoły językowej Linguo oraz oddanym Partnerem mojego konkursu zorganizujemy zbiórkę produktów, które przekazane zostaną Hospicjum w Wilnie, prowadzonym przez siostrę zakonną Michaelę Rak – zapowiada Anna Kurządkowska. – Pomysł na włączenie się do akcji był prosty i błyskawiczny! Sebastian dowiadując się o tym, że planuję ze „swoimi dziewczynami” kolejny raz wspierać osoby potrzebujące zaproponował pomoc siostrze Michaeli. Po obejrzeniu nagrań z udziałem siostry zakonnej oraz zapoznaniu się z genezą Hospicjum w Wilnie nie zastanawiałam się długo. Przekazałam informację dziewczynom, a te z kolei błyskawicznie poruszyły swoje znajomości! – tłumaczy organizatorka konkursu.

Jak twierdzi Anna Kurządkowska, produktów będzie bardzo dużo, więc z pewnością i w tym roku uda się wygospodarować „paczkę” dla osób, które wspomogły ubiegłoroczne kandydatki. Reszta produktów pojedzie do Wilna. Dwie z tegorocznych Finalistek, które wykażą się największą kreatywnością oraz zaangażowaniem w zbiórkę, w nagrodę pojadą na wycieczkę do Wilna. To będzie dla nich prawdziwa lekcja życia, ponieważ dziewczyny osobiście przekażą zebrane dary do Hospicjum. Zetkną się, więc z tą najprawdziwszą „granicą życia”. Korzystając z okazji pobytu na Wileńszczyźnie, zwiedzą także najważniejsze zabytki tego pięknego miasta.

– Zanim jednak cała machina ruszy pragniemy przybliżyć wszystkim skąd wziął się pomysł pomocy w tak odległym miejscu i jaka była jego geneza – mówi Anna Kurządkowska.

O tym opowie Sebastian Jaworowski, współwłaściciel szkoły językowej Linguo oraz Partner Wyborów Miss Ziemi Łomżyńskiej:

Z Polakami żyjącymi na terenach obecnej Litwy współpracuję od ponad 15 lat, głównie za pośrednictwem Stowarzyszenia Wspólnota Polska, w którym to pełnię zaszczytną funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej w Centrali warszawskiej, w oddziale Łomżyńskim pracujemy społecznie i często całymi rodzinami. Tak jest również w naszym przypadku, najaktywniej udziela się Mama mojej żony Pani Hanka Gałązka, która jest Wiceprzewodniczącą Rady Krajowej i Prezesem Oddziału Łomżyńskiego, ale również moja Żona, Ewa praktycznie, co roku jest kierownikiem kolonii organizowanych dla dzieci ze wschodu.

O potrzebie istnienia takich miejsc jak Hospicjum im bł. ks. M. Sopoćko prowadzonego przez siostry zakonne nie miałem pojęcia, do momentu, kiedy mój wówczas 9 letni Syn Oleś zachorował na chorobę nowotworową. Nie ma większego bólu, cierpienia i poczucia potrzeby pomocy innym jak w chwilach, kiedy ocieramy się ze śmiercią. Ona przychodzi po nasze maleńkie skarby a my zostajemy….Mój Synek jest z nami, cieszy się życiem, zdrowiem, które odzyskał, ale nie wszyscy mają tak jak my i dla tego staramy się pomagać Siostrze Michaeli Rak zarówno w zdobywaniu niezbędnych środków potrzebnych do prowadzenia pierwszego i jedynego hospicjum na Litwie jak również w zbieraniu funduszy na powstające hospicjum dziecięce ( również pierwsze)

W wakacje Olek po raz pierwszy odwiedził siostrę w Wilnie, tak bardzo się polubili, że siostra mianowała go oficjalnym ambasadorem budowy hospicjum dziecięcego. Jego Ekscelencja Pan Ambasador i my jego rodzina z góry dziękujemy za dary dobrych serc w imieniu wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują.

Buziaki i Bóg zapłać 😉

– Razem z Sebastianem oraz duchowym wsparciem siostry Michaeli serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej do udziału w tej pięknej akcji. Tak naprawdę wystarczy, aby każdy z nas odmówił sobie jednej, maleńkiej przyjemności, inwestując w tym miejscu przysłowiową „złotówkę” na wybrany z wymienionych produktów. Pomóżmy naszym rodakom, którzy zmagają się z ogromnym cierpieniem, a w swoim bólu są tak bardzo daleko od nas. Jako Organizator Wyborów Miss Ziemi Łomżyńskiej wspólnie z tegorocznymi Finalistkami, już dziś rozpoczynamy „uzupełnianie koszy”. Pierwsze dary zostaną świątecznie zapakowane podczas Wigilii Miss w dniu 9 grudnia br., kiedy to spotkamy się z Partnerami tego wydarzenia i tak naprawdę po raz pierwszy będziemy wszyscy mieli okazję poznać się bliżej – zachęca Anna Kurządkowska.

Osoby prywatne pragnące włączyć się do akcji, mogą od dziś dostarczać produkty do szkoły językowej Linguo w Łomży (Aleja Józefa Piłsudskiego 95), Zambrowie (ul. Wyszyńskiego 3B), Ostrowi Mazowieckiej (ul. Kościuszki 9) i Kolnie (ul. Konopnickiej 4).

Zostaw komentarz